Szkolenie Gazowe

Dnia 21 kwietnia 2017 roku, strażacy z OSP Wiązowna i OSP Glinianka wzieli udział w Warsztatach Gazowych zoorganizowanych przez OSP Otwock-Jabłonna a prowadzonych przez OLC FIRE.Rozpoczęliśmy cześcią teoretyczną, dzięki której mogliśmy bardziej poznać gaz i jego właściwości, sposoby wykrywania oraz zagrożenia jakie niesie. Kolejnym etapem szkolenia były zajęcia praktyczne przeprowadzone na terenie CNBOP w Józefówie, gdzie pracowaliśmy na jedynym w Polsce mobilnym trenadżerem propanowym.

Podczasz szkolenia zapoznaliśmy się z:

- właściwościami gazu

- zjawiskami towarzyszącymi podczas emisji i pożaru gazu pronan butan

- rodzajami zbiorników wraz z armaturą

- koncepcjami działań podczas uwalniania się gazu propan butan do atmosfery

Chcielibyśmy bardzo podziękować OSP Otwock-Jabłonna za możliwość wspólnego szkolenia i zoorganizowanie warsztatów.

Tekst i zdjęcia: Karol Świstak - OSP Wiązowna