Dzień Otwarty w OSP w Gliniance

W niedzielę 07 maja 2017r w ramach obchodów 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliniance odbył się Dzień Otwarty, podczas którego strażacy gościli u siebie mieszkańców Glinianki i okolicznych miejscowości. Każdy mógł zapoznać się z wyposażeniem jednostki z Glinianki, obejrzeć strażnicę i pomieszczenia do których na codzień nie ma wstępu. Na gości-zwłaszcza tych najmłodszych- czekało wiele aktracji m.in. pokaz ratownictwa drogowego, konkursy plastyczne z nagrodami, obsługa odcinka gaśniczego i celowanie wodą do celu. Każdy kto odwiedził strażaków mógł liczyć na kiełbaskę lub kaszankę z grila, zimne i ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek. Każde dziecko otrzymywało także okolicznościowe gadzety związane z jubileuszem OSP w Gliniance. Pomimo kapryśnej -jak na maj- pogody, OSP w Gliniance gościła u siebie dziesiątki sympatyków straży. Niewątpliwą atrakcją była wystawa pamiątek związanych z pożarnictwem przygotowana przez Pana Edwarda Pokrywkę. (fot.Michał Piętka)