Droga Krzyżowa w Wiązownie

Dnia 7 kwietnia o godzinie 18:30, strażacy z OSP Wiązowna i OSP Malcanów wzięli udział w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami Wiązowny.

Część druhów w mudurach galowych niosło krzyż na zmianę z mieszkańcami naszej gminy, natomiast strażacy z OSP Wiązowna dbali o bezpieczeństwo uczestników Drogi Krzyżowej na trasie, blokując niektóre ulicej. Całość skończyła się przed godziną 20.

O godzinie 22:45 zawyła syrena w OSP Wiązowna. Dyspozycją Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Otwocku udaliśmy się do miejscowości Majdan w celu sprawdzenia zagrożenia po załączeniu się czujki przeciw pożarowej w Hotelu Brant. Po przyjeździe na miejsce i sprawdzeniu pomieszczeń alarm okazał się fałśzywy. Oprócz naszej jednostki na miejscu był zastęp JRG Otwock.

Tekst: Karol Świstak        Zdjęcia: Katarzyna Tuszowska