OSP Wiązowna - jednostka typu S-4

ul. Kościelna 41

05-462 Wiązowna

ZarządSztandarRemiza, Historia

OSP Malcanów - Jednostka typu S-5

ul. Mazowiecka 22

05-462 Malcanów

ZarządSztandarRemiza, Historia

OSP Glinianka - Jednostka typu S-3

ul. Napoleońska 48

05-408 Glinianka

Zarząd, Sztandar, Remiza,            Historia

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 149.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

ZAPROSZENIE NA 100-LECIE OSP GLINIANKA

Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody setnych urodzin OSP Glinianka. Będziemy się bawić na placu przy Kościele pw. Św.

Dzień Otwarty w OSP w Gliniance

W niedzielę 07 maja 2017r w ramach obchodów 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliniance odbył się Dzień Otwarty, podczas którego strażacy gościli u siebie mieszkańców Glinianki i okolicznych miejscowości. Każdy mógł zapoznać się z wyposażeniem jednostki z Glinianki, obejrzeć strażnicę i pomieszczenia do których na codzień nie ma wstępu. Na gości-zwłaszcza tych najmłodszych- czekało wiele aktracji m.in. pokaz ratownictwa drogowego, konkursy plastyczne z nagrodami, obsługa odcinka gaśniczego i celowanie wodą do celu.

III Turniej Szachowy o Puchar św. Floriana w Gliniance

            W dniu 10 marca 2017r w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance odbył się III  Turniej Szachowy o Puchar św. Floriana zorganizowany przez OSP w Gliniance z okazji 100-lecia tej jednostki. Udział wzięło w nim ponad 50-ciu uczniów ze szkół podstawowych z Glinianki, Wiązowny i Malcanowa.

Zabezpieczenie Eko-Pikniku w Zakręcie

Dnia 23 kwietnia 2016 roku, jednostki OSP Z terenu gminy Wiązowna (Wiązowna, Glinianka, Malcanów) zabezpieczały II Eko Piknik Rodzinny w Zakręcie. Podczas festynu  zastęp OSP Wiązowna interweniował 2 razy. Pierwszy raz udaliśmy się do sprawdzenia monitoringu pożarowego w Hotelu Brant w Majdanie. Alarm okazał się fałszywy. Za drugim razem udaliśmy się do ogniska w lesie nieopodal pikniku. Podczas imprezy strażacy mieli okazję poznać wielkie gwiazdy muzyki takie jak Akcent, Power Play czy Video. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowych zdjęć i autografów. Zdjęcia:

 

Nowe władze OSP Wiązowna - Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze za rok 2015

Dnia 23.01.2015 roku, o godzinie 18 odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze w OSP Wiązowna. Przewodniczącym zebrania został dh Grzegorz Pyzik. Podczas zebrania omówiono działalnośc jednostki w 2015 roku, a także przedstawiono sprawozdanie finansowe za ten rok. Przedstawiono również plany na obecny rok.

Wigilia strażacka w OSP Wiązowna

Dnia 20 grudnia 2015 roku, w remizie OSP Wiązowna odbyła się wigilia strażacka. Na  samym początku uczciliśmy minutą ciszy byłego prezesa naszej OSP - ś.p Mariana Izdebskiego, który zmarł kilka dni wcześniej. Następnie wszyscy wspólnie połamaliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do wigilijnej kolacji, śpiewając kolędy.

 

 

Obchody świeta Wojska Polskiego 2015

Z okazji Święta Wojska Polskiego Ochotnicze Straże Pożarne w Malcanowie i w Wiązownie wzięły udział w obchodach tego niezwykłego dnia. Uroczystości rozpoczęto o godzinie 17,00 przed Kopcem w Wiązownie u zbiegu ulic Lubelskiej i Boryszewskiej. Zebranych w imieniu Wójta Gminy Wiązowna powitał jego zastępca Pan Tomasz Kostyra.

 

 

Noc Muzeów 2015

W sobotę wieczorem 16 maja 2015 r. OSP Glinianka i OSP  Malcanów po raz kolejny brały udział w Nocy Muzeów. W ramach współpracy z Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim ( Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie) pomagalismy w inscenizacji Bitwy ze Szwedem o Pałac Bielińskich.

 

 

 

 

Strona projektu współfinansowana ze środków Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013